Wiosna zbliża się szybkimi krokami. Dni są coraz dłuższe. Przyroda budzi się do życia, a my wraz z nią. Słyszymy trele przylatujących ptaków, a w parku widać coraz więcej przytulających się par.

Na tle fortepianu stoi mężczyzna w fioletowej błyszczącej kamizelce. Obok niego stoi na jednej nodze kobieta w czerwonej sukience i mówi mu coś na ucho. 

W wiosenny nastrój dobrze wpisał się koncert studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC) Filia w Białymstoku dedykowany zakochanym. Wykonawcy, studenci z klas śpiewu solowego, sprawili melomanom miłą niespodziankę, śpiewając arie operowe, operetkowe, musicalowe. Koncert odbył się 21 lutego w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego przy ul. Kawaleryjskiej 5 w ramach „Środowych Poranków Muzycznych”.

Spotkania te cieszą się dużą popularnością wśród seniorów, a studentom dają możliwość śpiewu przed publicznością. Następny koncert, tym razem fortepianowy, 28 lutego o godzinie 11.00. Wstęp wolny. Zachęcam do uczestniczenia w koncertach studentów UMFC, poznawania uzdolnionej młodzieży i ich pedagogów.

Źródło:
https://chopin.edu.pl/szczegoly-wydarzenia/888_srodowe-poranki-muzyczne

Zdjęcia: Maria Beręsewicz

Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok