Czy i czego lubimy się bać? Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 10 listopada o godz. 18:00 na Podlaski Dzień Horroru. W planie oglądanie filmu ,,Kołysanka”, dyskusja i niespodzianki. 

Podlaski Dzień Horroru plakat

,,Podlaski Dzień Horroru” to wydarzenie, którego jeszcze w Książnicy Podlaskiej jeszcze nie było. Pierwsze spotkanie będzie próbą połączenia strachu z humorem, dlatego uczestnicy obejrzą jedną z popularnych polskich komedii, ,,Kołysankę” (2010) z m.in. Małgorzatą Buczkowską, Robertem Więckiewiczem i Januszem Chabiorem w rolach głównych. Film wyreżyserował Juliusz Machulski na podstawie scenariusza Adama Dobrzyckiego.

Projekcji filmu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny z udziałem regionalnych znawców kultury, literatury i filmu: prof. Mariusza M. Lesia oraz dr. Karola Więcha z Uniwersytetu w Białymstoku.

Panel dyskusyjny ma charakter popularny, dający możliwość wypowiedzi w swobodnej atmosferze, w której każdy będzie mógł porozmawiać o własnych zainteresowaniach horrorem oraz czarną komedią. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego na horrorach się śmiejemy?

Wydarzenie planowane jest jako impreza cykliczna, którą – jeśli dopisze frekwencja, a także pojawi się zainteresowanie ze strony publiczności – chcielibyśmy kontynuować w kolejnych latach – w jednym z jesiennych, listopadowych wieczorów – zapowiadają organizatorzy.

Wszystkich miłośników horroru, czarnej komedii oraz dobrych polskich filmów zapraszamy do Książnicy Podlaskiej 10 listopada 2023 roku o godzinie 18:00, VI piętro (Aula w Gmachu głównym Książnicy, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A).

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok