Już w środę (10 sierpnia) Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych zaczyna debatę na temat Rad Osiedli. Organizatorzy chcą poznać opinie jak rady powinny wyglądać. 

trzy wieżowce, jeden okolony drzewami

Rady Osiedli funkcjonowały w Białymstoku do 2006 roku. Później powołane były na krótki czas, ale tylko na niektórych osiedlach. Teraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych chce wrócić do tematu. Stąd pomysł na śniadanie obywatelskie poświęcone radom właśnie. 

W trakcie spotkania chcemy poznać opinie mieszkańców na temat Rad Osiedli. Chcemy dowiedzieć się czy są potrzebne i jak powinny funkcjonować. Po serii spotkań zamierzamy wypracować obywatelski projekt uchwały, która miałaby reaktywować rady osiedli w Białymstoku – informuje Agnieszka Otapowicz z białostockiego Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych. 

Spotkanie zaplanowane na 10 sierpnia będzie początkiem konsultacji społecznych w tej sprawie. To odpowiedź na rosnącą aktywność mieszkańców osiedli – co przedstawiciele OWOP zauważają w trakcie realizacji projektu „Moja ulica, moje osiedle, moje miasto” (w ramach grantu z funduszy norweskich).

Śniadanie obywatelskie rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 10 w białostockiej kawiarni Fama (ul. Legionowa 5).

Andrzej Kłopotowski
„Moja ulica, moje osiedle, moje miasto”
tel. 507094160

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok