3 lata temu – dokładnie 21.01.2015 w Dzień Babci opublikowaliśmy pierwszy artykuł na stronie senior.bialystok.pl

Wcześniej żadna z 12 osób tworzących redakcję osób nie miała doświadczeń dziennikarskich. Od podstaw uczyliśmy się  wyszukiwania i pisania informacji, przygotowywania relacji i pracy w internecie. Strona cieszyła się dużym zainteresowaniem i  wkrótce seniorzy z całego regionu zaczęli wyrażać potrzebę rozszerzenia  zasięgu działania redakcji.  Dlatego w 2017 w czerwcu w miejsce senior.bialystok.pl  powstał podlaskisenior.pl, nad którym pracuje duża (17 osób) redakcja białostocka oraz kilkunastoosobowa grupa z Łomży, Suwałk, Sokółki Bielska Podlaskiego.  Obecnie ponad czterdziestoosobowa grupa tworzy Podlaską Redakcję Seniora.

Na stronie

 podlskisenior.pl

od czerwca 2017 roku  zostało opublikowanych ponad 700 artykułów, które są czytane nie tylko przez mieszkańców naszego regionu, ale także przez czytelników z Polski i zagranicy.

Od 3 lat  ze Stowarzyszeniem Szukamy Polski organizujemy też konkurs literacki dla seniorów „Srebro nie złoto”, który z dużym sukcesem aktywizuje seniorów- literatów. Reszta przed nami.

Tegoroczne urodziny urządzamy w Centrum Aktywności Społecznej CAS, gdzie od grudnia spotykamy się na naszych kolegiach redakcyjnych, uczymy się i inicjujemy nowe działania.  W  CAS chcemy prowadzić Punkt Informacji dla Seniorów.  O wszystkim opowiemy na naszym „przyjęciu urodzinowym”, które odbędzie się 22 stycznia (w poniedziałek)  o 17.00 w CAS, przy ul. św. Rocha 3. Wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nas poznać osobiście i posłuchać poezji Jolanty Marii Dzienis.

 

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora