Nowa ścieżka rowerowa już otwarta. Łączy ona ulicę Sitarską z ulicą Świętokrzyską. Biegnie nad torami kolejowymi, jest wygodna, szeroka i znacznie skróca drogę dojazdu z Antoniuka na Białostoczek i do centrum miasta.


W dniu św. Krzysztofa (25.07), patrona kierowców, członkowie Sekcji Rowerowej i sekcji turystycznych „Mozaika”, „Tramp”, „Senior” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu Rowerowego PTTK Oddział Regionalny w Białymstoku spotkali się na placu przed kościołem Farnym, aby poświęcić swoje rowery. Potem przejechaliśmy na osiedle Białostoczek, żeby uroczyście otworzyć nową ścieżkę rowerową w naszym mieście. Łączy ona ulicę Sitarską z ulicą Świętokrzyską. Biegnie nad torami kolejowymi, jest wygodna, szeroka i znacznie skróca drogę dojazdu z Antoniuka na Białostoczek i do centrum miasta. Rozciąga się z niej ładny widok na obie dzielnice.

Droga dla samochodów nie została jeszcze oddana do użytku. Trwają na niej ostatnie prace, m. in. budowanie nowych przystanków autobusowych.

Cieszymy się z każdej nowej ścieżki w naszym mieście, ponieważ służą nam one nie tylko do rekreacji. Dojeżdżamy nimi na działki, na zakupy w galeriach i giełdach, do naszych dzieci i wnuków.

(Autorkami zdjęć są uczestnicy spotkania: Jagoda, Stenia, Aniela i Maria)

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok